ORDOS

AnasayfaNevzat Öntaş Dağ EviÇelik ÇomakGeçmişe ÖzlemHaberlerFotoğraf GalerileriFaydalı BilgilerSSSİletişim Giriş

Yedigölleri Görmediğimiz Yedigöller Etkinliği

07/11/2005

Soner Büyükatalay

Ekip Fotoğrafı

Bayram tatilinde yaptığımız etkinlik alpinizm olarak çok başarılı geçmese de dostlukları pekiştirmek ve DKSK'dan gelenler ile kaynaşmak için çok faydalı oldu. Kısaca gezdik, eğlendik, muhabbet ettik. Şimdi gelelim ayrıntılara...

2 Kasım günü saat 15:00'de kalkmasını planladığımız minibüsümüz yarım saatlik bir gecikme ile yola çıktı. 17 kişilik minibüs mevcudu Aksaray'da Dinemis ve Michael Enişte'nin de katılımı ile 19 oldu. Bir de Cem, Bora, Meltem ve Koray'ın bulunduğu araba da bizi takip ediyordu. Çarsamba akşamı harala gürele vardık Nevzat Öntaş Dağ Evi'ne. Sabah 8'de yola çıkmak üzere hemen yattık.

Bayramlaşma

Ertesi sabah güzel bir havada uyandık ve kahvaltımızı yapıp Salim Abi'nin oğlunun bizi traktör ile almasını bekledik. Herhalde ilk defa tek traktöre sığmayan 23 kişilik bir ekip ile Sokullu'nun üzerindeki Gelincik Kayaları'na yollandık. Hava hala güzelken Karayalak'ın kapısından geçmiştik bile. Ama ne yazık ki hava meteorolojide beklendiği gibi dönmeye başladı. Çelikbuyduran Geçidi'ne yarım saatlik bir mesafede rüzgar artık göz açtırmıyordu. Biz de uygun bir yere hemen kampımızı kurup çadırlara sığındık. Bütün gece devam eden şiddetli rüzgar yüzünden kimse doğru düzgün uyuyamadı.

Donmuş Mustafa

Ertesi gün bütün planlar alt üst olmuştu. Çıkış yapmayı bırakın çadırdan tuvalet için bile çıkamıyorduk. İyice giyinip çadırlara duvar yaptık ve gerdirmeleri düzelttik. Sonra saat 12:30 gibi üşümeye hevesliler olarak Bora Balya'nın teklifiyle Emler çıkışına gittik. 10 metreyi pek geçmeyen görüş mesafesinden dolayı koskoca Çelikbuyduran Geçidi'ni bulamayıp kampa geri döndük. Bol bol yemek yedik ve bilgi yarışmasına başladık. Yarışma Koray'ların "3 Kocalı Hürmüz" çadırı yönetiminde telsizler ile yapıldı. Her çadır kendine "Top Mustafa" gibi nezih isimler takıp diğer çadırlara bilemeyecekleri sualler sorup alt etmeye çalıştı. Yarışmayı kültürlü Michael Enişte, Dinemis ve Pınar'ın oluşturduğu "Kanada" çadırı kazandı. "Dünya Türk Olsun" ekibinin espirili isim yaklaşımı diğer ekipler tarafından onaylanmadı ve ismini "Bütün Dünya Kardeştir" yapsa bile sonuncu olmaktan kurtulamadı. Tabii bunda cahil cüheyla olmamızda etkili olabilir. Yarışma bitince sabah hava güzel olursa çıkış yapmak kötü olursa, aşağı inmek üzere yattık.

Tek sıra iniş

Hava kötü oldu... Aheste aheste kahvaltı edip saat 11:00'de kampı toplayıp aşağı inmeye başladık. 2 gündür neredeyse aralıksız yağan kar 1 metreye yaklaşmıştı. Çığ tehlikesine karşı ipe girerek inişe başladık. Neyseki yolda gördüğümüz çığlar sadece gözümüze hitap etti kimseye bir şey olmadan dağ evine vardık. Artık etkinlik içmesini yapma vakti gelmişti. Alabalık Çiftliği'nden minibüs çağırıp kasasına doluşup doğruca alabalık-rakı yapmaya gittik. Rakı az da gelse muhabbet uzadıkşa uzadı, evde de devam etti.

Sabah erken kalkıp dağ evinin işleri ile ilgilendik. Sobayı temizledik, çatının akan yerlerini onardık evi bir güzel temizledik. Öğlen gelen minibüsümüze binip sessiz sinema oynayarak Ankara'ya döndük...

Etkinlik böylediydi işte... Gelen herkese tesekkür ederim. Gelemeyenlerin canı çeksin...

İlgili Bağlantılar

Anasayfa

Nevzat Öntaş Dağ Evi

Çelik Çomak Şenliği

Geçmişe Özlem Partisi

Haberler

Faydalı Bilgiler

Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğraf Galerileri

Üyeler

İletişim