ORDOS

AnasayfaNevzat Öntaş Dağ EviÇelik ÇomakGeçmişe ÖzlemHaberlerFotoğraf GalerileriFaydalı BilgilerSSSİletişim Giriş

Sidney'den Davet Var!

07/02/2006

Dernek üyelerimizden Necdet Turhan Sidney Yarış Direktörü Graeme Hannan tarafından 2006 Sidney Maratonu'na davet edildi.

Türkiye'nin görme engelli ilk dağcısı ve maraton koşan ilk atleti olan Necdet, beş kıtada beş maraton koşup kapasitesine uygun beş de zirve yapmayı amaçlıyor. "Beş Kıtada Beş Maraton Beş Zirve" başlıklı projenin maraton etaplarından üçü gerçekleşmiş durumda (2002 New York, 2004 Atina ve 2005 Japonya Dünya Körler Maratonu).

Ülkemizi yurt dışında temsil eden ilk görme engelli milli atlet olan Necdet sponsor bulup Sidney'de koşması halinde 4. kıtayı da tamamlamış olacak.

Necdet Turhan "Ben önüme küresel bir hedef koydum. Maratonlar gerçekleşebilecek gibi görünüyor. Mali portresi nedeniyle dağ etapları daha sorunlu... Fakat benim için önemli olan hedeflerden çok onların bana getirdiği yaşam tarzı. Antrenmanlarımı yaparak ter atmak bile altın değerinde. Mesajım şu: Ben İtaki Adası'na varmak değil İtaki şarkıları söylemeyi daha önemsiyorum." diyor...

ODTÜ Dağcılık ve Kış Sporları Kolu'nda (DKSK) eğitimlerini alan Necdet Turhan 2002 yılında ORDOS üyesi beş dağcı ile brilikte Ağrı Zirvesi'ne ulaşmayı başarmıştı.

İlgili Bağlantılar

Anasayfa

Nevzat Öntaş Dağ Evi

Çelik Çomak Şenliği

Geçmişe Özlem Partisi

Haberler

Faydalı Bilgiler

Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğraf Galerileri

Üyeler

İletişim