ORDOS

AnasayfaNevzat Öntaş Dağ EviÇelik ÇomakGeçmişe ÖzlemHaberlerFotoğraf GalerileriFaydalı BilgilerSSSİletişim Giriş

8. Uluslararası Runtalya Maratonu, Mart 2013

18/03/2013

Argün Katırcı

Oldukça kalabalık bir grup ile Runtalya yollarına düştük. Ankara'dan toplam 16 kişilik minibüsümüz ile Cumartesi çok erken yola koyulduk. Ankara'daki 16 kişiye ek olarak Ankara'dan 1, İstanbul'dan da 4 tanıdık sima ile buluşacaktık, bunun yanında Kaş'tan tanıdıklar da vardı yani kah ORDOS'lu, kah DKSK'lı, kah ise eş dostun birleşmesiyle toplamda 21 kişi olacaktık.

Baldızım Bahar'ın yardımı ile tuttuğumuz minibüs ile Cumartesi sabah 06:00'da 100. Yıl pazar yerinde buluştuk. Son yıllardaki en güzel yolculuklardan birini gerçekleştireceğimiz VIP minibüsümüzde yok yoktu. Sağ olsun şoförümüz minibüsü meyve suyu, kola, gazoz ile donatmış ayrıca sıcak su da getirmişti. İçecek sponsorumuz olan Doğadan'dan (Baldızım Bahar sağolsun gene) meyve çayları ve yapılan börek ve alınan poğaça ile yola koyulduk. Rahat deri koltuklara kurula kurula sohbetler ve aralarda uyuklayarak yaklaşık 7 saat sonra Antalya'ya vardık.

Antalya'lı arkadaşları çeşitli yerlerde indirdikten sonra Bora Balya'nın önerisiyle ayakları açık adamı bulmak için tarif edilen yere gittik. Sonradan mekanın adının Big Man olduğunu ve ayakları açık adamın ise ortadaki A harfinin olduğunu anladığımız yer gerçekten çok güzeldi.

Mekanda sporcu içeceklerimizle(!) ve bir sonraki gün yapacağımız yorucu etkinlik için karbonhidrat yüklemesi ile deniz manzaralı bir yemek yedik.

Daha sonra otele doğru yola koyulduk. Otelde İstanbul'dan gelen arkadaşlar ile birlikte tam bir eski-yeni buluşması yaşandı. Minimal miktarda sporcu içeceği ile birlikte geceyi kapattık.

Yarış günü erkenden kalkıp kahvaltımızı yapıp rahat minibüsümüz ile İstanbullu arkadaşlar ve onların arkadaşları ile birlikte başlangıç noktasına vardık. Oldukça güzel bir hava vardı. Daha önceki 4 maratonumda da sırılsıklam olmuş olmam ilk başta bu güzel havayı yadırgamama neden olsa da hemencecik kendime geliverdim. 09:00'da yarı maraton ve maraton startı verilecek 15 dakika sonra da 10 km koşusu yapılacaktı ve hiç aksamadan tüm startlar verildi. Hava tüm yarış boyunca güzeldi ve herkes kendi temposuna göre oluşturduğu gruplar ile koşmaya başladı. Daha önce dediğim gibi baya kalabalık bir gruptuk bu yıl 4 kişi maraton, 9 kişi yarı maraton, 8 kişide 10 km koşuyordu.

Tempolara göre koşular çok başarılı bir şekilde bitirildi. Kalabalık bir grup olmamızın yararı da en çok bitişte görüldü. Biz maratoncular bitik halde son kilometreleri koşmaya çalışırken 21 km koşan arkadaşlar parkurda geri gelerek bizleri alıp tavşanlık yaptılar. Kendi koştuklarına ek olarak Ali Onur, Önder, Sinan ekstra bir 4-5 km belki daha fazla koşmuşlardır. Bu biz maratoncuların süresine yansıdı ve güzel dereceler almamızı sağladı.

Alınan her derece çok iyi olmasına rağmen Ayşen arkadaşımızın kadın kategorisinde 10 km'de 9. olması bizi ayrıca gururlandırdı.

Ve tabiî ki her güzel etkinlik sonrasında olduğu gibi geri dönüş yolculuğu; ağrıyan kaslar, susuz bünyeler ve bir sonraki etkinliklerin hayali ile Ankara'ya döndük.

İlgili Bağlantılar

Anasayfa

Nevzat Öntaş Dağ Evi

Çelik Çomak Şenliği

Geçmişe Özlem Partisi

Haberler

Faydalı Bilgiler

Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğraf Galerileri

Üyeler

İletişim