ORDOS

AnasayfaNevzat Öntaş Dağ EviÇelik ÇomakGeçmişe ÖzlemHaberlerFotoğraf GalerileriFaydalı BilgilerSSSİletişim Giriş

Kaldı, 19-20 Ağustos 2006

23/08/2006

Arif Mithat Amca

Cuma 7 gibi yola çıkıp yemek molaları, Aksaray'da Volkan'la buluşma derken gece 1-2 gibi Emli'de ormanın başladığı yerde oluyoruz. Hemen arabanın yanına tulumları serip yatıyoruz (ben açıkta yatmayı sevmediğimden arabada yatıyorum).

Sabah kalkıp hemen kahvaltı ve sandviç hazırlama işlerine girişiyoruz. 2 gün için planladığımız salamlı-kaşarlı sandviçleri özene bezene hazırlıyoruz. Bu arada akşamın yorgunluguyla Sarı Mehmetler'den su almayı unuttuğumuzu fark ediyoruz. Biraz arayarak da olsa suyu buluyoruz ve yanımıza bol bol su alıyoruz.

Havanın hafif hafif bulutlanmaya başlamasıyla "Acaba yağmur yağar mı?", "Rotada uygun bir yer var mıdır?" soruları aklımıza gelmeye başlıyor.

"Ne olacak canım, buluruz sığınacak bir yer".

Bir süre sonra Güzeller-Kaldı çanağına giriyoruz ve Kaldı tarafına doğru ilerlemeye başlıyoruz.

"Sanki yağmur damlaları geliyor..."

"Yok onlar damlayan terler."

"Evet, evet, ter bunlar!"

Yağmurun kendini hissettirmesiyle biz de kalacak bir yer bulup zemin düzeltme çalışmalarına başlıyoruz. Bora'nın yoğun çalışmalarıyla içeride dümdüz bir zeminimiz oluyor. Tam çalışmalarımızı bitirdiğimizde yoğun bir dolu başlıyor ve leblebiden hallice taneleri ile bir anda ortamı bembeyaz yapıyor. Biz de bu arada damda akıtan yerlere çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Sabah 6:30'da kalkıp 7-7:30 gibi bivak yerimizden çıkıyoruz. Kaldı kütlesinin dibine çıkıp doğu yüzünden Kaldı-Küçük Kaldı arasındaki bele çıkıyoruz. "Hazır buraya gelmişken Küçük Kaldı'ya da bir çıkalım bari!" diyerek belden sağa gidiyoruz. Ufak bir zirve molası sonrası bele geri inip, rotamıza devam ediyoruz ve sanırım 11:30 gibi Kaldı zirvedeyiz. Zirvede çok sayıda Kızıl Akbaba'nın üstümüzden uçuşlarını izliyoruz. Kalan sandviçlerin bir kısmını daha yedikten sonra arabaya doğru yolumuza koyuluyoruz.

Ekip

  • Bora Balya
  • Volkan Koç
  • A. Mithat Amca

Not

Aşağıda Arif Mithat Amca'nın bahsettiği Kızıl Akbaba'nın bir arkadaşımdan bulduğum 2 fotoğrafı var. Biz sadece uzaktan gördük ama bu fotoğraflardan özellikle biri çok etkileyici, paylaşmak istedim.

Sadece tırmanıp, onu tanımadan bir yabancı gibi dönmeyeceğiz dağlardan değil mi? :)

Bora Balya

İlgili Bağlantılar

Anasayfa

Nevzat Öntaş Dağ Evi

Çelik Çomak Şenliği

Geçmişe Özlem Partisi

Haberler

Faydalı Bilgiler

Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğraf Galerileri

Üyeler

İletişim